Mikroskopy Arsenal

kvalitní a spolehlivé mikroskopy

Zákaznická linka
+420 261 222 561

Vítejte na stránkách tradičního dodavatele spolehlivých mikroskopů s kvalitou dle ISO 9001:2008, společnosti Arsenal s.r.o. Mikroskop zde najdou jak profesionálové, tak amatéři. Vyberete si školní mikroskop, laboratorní, mikroskop k PC, digitální kamery, také USB mikroskop. Chcete-li si prodloužit životnost mikroskopu, objednejte si profesionální servis.

Zjistit více
Garance a záruka Životnost mikroskopů Péče o zákazníky Prodávej mikroskopy

Prodlužte si životnost Vašich mikroskopů!

 

Proč pravidelně pečovat o Váš mikroskop?

Každý mikroskop vyžaduje pravidelnou údržbu zejména:

 • pravidelně čistit veškeré optické prvky - okuláry, objektivy, hranoly atp., aby kvalita zobrazení byla stále perfektní,
 • pravidelně čistit a seřizovat mechanické prvky - ovladače ostření, ovladače zvětšení, revolverové hlavice atp., aby veškeré pohyby ovladačů byly snadné, hladké a plynulé, a tedy bez zbytečné námahy a následné únavy Vašich rukou.

V případě zanedbání potřebné údržby a servisu mikroskop velmi trpí:

 • prach usazený na dlouhodobě nečištěném a zaprášeném optickém povrchu naruší a posléze zcela znehodnotí tenké antireflexní vrstvy, což se projeví v nevratném snížení kvality zobrazení, např. menší světelnosti, snížené rozlišovací schopnosti (takže už neuvidíte detaily, které potřebujete), v zamlženosti obrazu, což se může stát i při neodborném čištění,
 • v ovládacích mechanismech, které nejsou pravidelně čištěny a promazávány, dochází k zatuhnutí, starého maziva a následně k neopravitelnému zadření mechanismů, kdy jediným řešením je poté nákladná výměna některých součástí,
 • neseřízené optické prvky v mikroskopické hlavici a nečistota optiky se mohou projevit ve zvýšené únavě Vašich očí nebo bolestí hlavy,

...a po čase jste nakonec nuceni za opravy, náhradní díly, nebo dokonce za nový přístroj
zaplatit několikanásobně více, než kdybyste svůj přístroj pravidelně udržovali!

Obraz v mikroskopu před servisním zásahem:    

     

Přes špinavé objektivy nedokážete obraz vůbec zaostřit.

Když máte špinavé okuláry, v zorném poli se objevují nečistoty v podobě prachových částic a celý obraz je šedivý, jakoby v mlze.

Obraz v mikroskopu po servisním zásahu:     

     

Přes vyčištěné objektivy lze obraz krásně zaostřit, pozorovaný preparát je zřetelný a ostrý.

Čisté okuláry Vám opět zobrazí preparát jasně a bez nečistot, které nepatří k pozorovanému vzorku.

A jak jsou na tom Vaše mikroskopy?


Pro Vaše mikroskopy Vám zajistíme pravidelný servis a Vy si tak můžete dopřát:

 • NEJVYŠŠÍ KVALITU ZOBRAZENÍ

Optické povrchy jsou zcela čisté, obraz je jasný, s plnou světelností a vysokou rozlišovací schopností i při vysokých zvětšeních.

 • NEOCENITELNÉ POHODLÍ PŘI POZOROVÁNÍ

Ovládací mechanismy jsou čisté a jdou zcela hladce ovládat bez jakékoliv únavy Vašich rukou i při dlouhodobém pozorování.

 • MINIMÁLNÍ ÚNAVU VAŠICH OČÍ

Čisté optické povrchy bez mastných šmouh a prachu výrazně šetří Vaše oči.

 • STOPROCENTNÍ SPOLEHLIVOST

Na svůj přístroj se budete moci plně spolehnout a nebudete muset řešit jeho servis právě ve chvíli, kdy jej budete nezbytně potřebovat ke své práci.

 • ŽÁDNÉ NEPŘEDVÍDATELNÉ VÝDAJE

Pravidelné servisní kontroly a dodržování pokynů v návodu k použití Vám zajistí stálou funkčnost přístroje a nehrozí Vám žádné nepředvídatelné výdaje.

 • ŽÁDNÉ STAROSTI

Termín servisních prohlídek pohlídáme za Vás! Před nadcházející servisní kontrolou Vás budeme kontaktovat a dohodneme si s Vámi termín servisní kontroly, který Vám bude nejlépe vyhovovat.

Pravidelný servis se vyplatí!

Servisní prohlídku si můžete objednat na tel.: 723 377 643  nebo na e-mailu: servis@arsenal.cz nebo využít formuláře Blesková objednávka servisu.